Мінімальний набір зварника. Або якісь інструменти повинен мати зварювальник?

Сварка – складний процес, що потребує не тільки досвіду та навичок, але і спеціального спорядження: інструментів, витратних матеріалів та захисних засобів. Комплектація екіпірування варіюється в залежності від цілі, а вірність вибору інвентарю напряму впливає на безпеку, ефективність та якість роботи.

Перерахувати весь арсенал професійного майстра – важка задача. Обладнання підбирається у відповідності до умов технічної операції або спеціалізації виконавця, але традиційний набір зварювальника універсальний та необхідний кожному робітнику, незалежно від рівня кваліфікації. Розберемо базовий мінімум приладдя для проведення зварювальних робіт.

Мінімальний набір зварника


Маска зварювальника


Зварювальна маска – обов’язковий елемент захисту від шкідливого впливу оптичного випромінення, сильного жару, іскор, окалини та бризок розпеченого металу. На протязі десятиліть маски еволюціонували від найпростіших шкіряних мішків з окулярами, до автоматизованих пристроїв з обширними функціональними можливостями та високим ступенем безпеки. На ринку обладнання представлено модельний ряд виробів кількох видів:

 • Зварювальний щиток

Не дуже зручне пристосування з’явилося у першій половині минулого віку та  все ще є актуальним для короткочасного використання на побутовому рівні. Щиток з затемненим склом забезпечує низький рівень захисту та утримується в робочому положенні за допомогою руки. Погана видимість змушує постійно зсувати щиток, щоб проконтролювати якість шву, що суттєво збільшує загрозу враження органів зору та знижує продуктивність. Головна та мабуть єдина перевага аксесуару – незначна вартість.

 • Маска з пасивним світлофільтром

Конструкція кріпиться на голові або касці, опускається кивком, підіймається за допомогою руки по суті є поліпшеним аналогом звичайного щитку. Модернізація вивільнила руки зварювальника, але не вирішила проблему низької ефективності захисту очей та обличчя. Екран для обличчя виконано з міцних термостійких матеріалів та має багатошарову компановку, в тому числі і затемнене скло та світлофільтр. Виріб підходить для виконання невеликого обсягу періодичних робіт.

 • Маска з підйомним світлофільтром

Наступним кроком у розвитку засобів захисту стала поява нового аксесуару, оснащеного підйомним світлофільтром. Принципіальна відмінність розробки – можливість зміни положення фільтру, незалежно від пластикової вставки, що захищає очі. На практиці, з урахуванням  впливу людського фактору,  експлуотація «нововведення» потребує суворого контролю позиції фільтру.

 • Маска «Хамелеон»

Основна перевага пристрою типу « Хамелеон» - відсутність необхідності  зсувати захисне скло для проведення супутніх  технічних дій. В пасивному стані екран не дуже затемнений та дозволяє повноцінно розгледіти шов, оббити окалину та закріпити заготовку. В процесі роботи, рідкокристалічний світлофільтр реагує на інтенсивне випромінення дуги та автоматично миттєво затемнюється. Освітлення екрану відбувається з невеликою затримкою, після завершення активної фази зварювання. В більшості моделей передбачено персональне налаштування параметрів  градації фільтру в прозорий стан. Високотехнічний пристрій живиться від акумулятора або сонячної батареї та гарантує ефективний захист від зовнішніх факторів різноманітного походження.

Засоби індивідуального захисту


Зварювальний процес – небезпечне виробництво, що потребує комплексного підходу в забезпеченні індивідуальної безпеки виконавця. Окрім захисної маски, робітник повинен бути укомплектований функціональною спецівкою, надійним взуттям та спеціальними рукавичками. У вигляді додаткової міри безпеки використовують фартух, нарукавники та наколінники. Спецодяг повинен бути зручним та надійно захищати людину від негативного впливу агресивної середи.

Окремої уваги заслуговує обов’язкова частина спорядження – зварювальні краги. Спеціалізовані рукавички з розтрубом створені для роботи в умовах розповсюджених механічних ризиків та надзвичайних температур. Вироби різноманітного фасону та довжини відшивають з жаростійких матеріалів підвищеної зносостійкості:

 • Брезентові – найдоступніші за ціною, демонструють слабку термостійкість та низьку практичність;
 • Повстяні – відрізняються жорсткістю та не дуже зручною посадкою, але здатні успішно протистояти іскрам та бризкам розплавленого металу;
 • Спилкові – найбільш дорога, але й найбільш вдала модифікація, виконана з надійного матеріалу з м’якої бавовняною або флісовою підкладкою. Рукавички стійкі до впливу високих температур, та мають достатньою вентиляцією не зменшують мобільність рук.

Кабелі та електродотримачі


Найчастіше виробники комплектують обладнання набором стандартних за довжиною зварювальних кабелів, розрахованих на робочі струми апарату. Дроти розрізняються за призначенням та призначені для безперервної, з мінімальними втратами, подачі електроенергії до місця зварювання. На кінцях кабелю змонтовано затиск маси, або утримувач електроду, з одного боку та клема, або штекер – з зворотного.

Функціональне призначення електродотримача – надійна фіксація електроду в робочому положенні. Варіації механізму розрізняються за складністю конструкції та типом кріплення. Серед десятків існуючих версій споживачі віддають перевагу найбільш зручним зажимним та пружинним електродотримачам.


Допоміжні інструменти та витратні матеріали


Для підвищення виробництва та полегшення праці зварювальника використовують багато допоміжних інструментів та приладів. Додаткові аксесуари допомагають виконати роботи ефективно, швидко та якісно. Роздивимось призначення найбільш затребуваного приладдя:

 • Металічні щітки –підготовча зачистка металу та наступна очистка шву від окалини та шлаків;
 • Шлаковідбійний  молоток – усунення застиглого шлаку для контролю якості з’єднання та своєчасного виявлення непровару та пор;
 • Зубило – видалення дефектів шву;
 • Зварювальні клеми заземлення – забезпечення надійного контакту кабелю маси та зварюваної деталі;
 • Магнітний тримач або магнітний кутник – чітка фіксація та утримання заготівки в заданому положенні, без долучення помічника;
 • Набір шаблонів для перевірки швів – контроль параметрів зварювальних з’єднань.
Способи зварювання металу класифікуються за багатьма параметрами, в тому числі за ступінню механізації в основному проводять з використанням витратних матеріалів. В ручному дуговому зварюванні використовують електроди різноманітні за хімічним складом та товщиною покриття, диаметру, та ряду експлотаційних характеристик. Усі витратні матеріали маркують згідно до ГОСТу та легко розпізнаються фахівцями. Для роботи використовують зварювальний дріт, відповідно особливостям зварювального матеріалу.

Базовий мінімум приладдя зварювальника забезпечує можливість ефективно проводити роботи з металом в побутових і промислових умовах.
КоментаріРекомендовані

INTERTOOL замшеві 14" (спилок)
TOP

INTERTOOL замшеві 14" (спилок)

0.00 грн.


Рукавички замшеві INTERTOOL SP-0009 виготовлені з якісної замші блакитного кольору, призначені для в..

INTERTOOL замшеві 10,5" (краги)
TOP

INTERTOOL замшеві 10,5" (краги)

0.00 грн.


Рукавички краги INTERTOOL SP-0015 виготовлені з якісної замші, призначені для виконання будівельних ..


Рукавички робочі замшеві INTERTOOL SP-0152 виготовлені з якісної замші з цільного матеріалу на долон..

INTERTOOL замшеві 14" (спилок)
TOP

INTERTOOL замшеві 14" (спилок)

149.00 грн.


Рукавички робочі замшеві INTERTOOL SP-0157 виготовлені з якісної замші чорного кольору з логотипом I..

MegaTec КОМАНДОР 423R
TOP

MegaTec КОМАНДОР 423R

1401.00 грн.


..


TIG сварка - > 5A / Количество сенсоров - 4 / Область обзора, мм - 100 х 49 / Производитель - MegaTec / Размер окна светофильтра, мм - 133х114
MegaTec КОМАНДОР 423R (steel)
TOP

MegaTec КОМАНДОР 423R (steel)

1401.00 грн.


..


TIG сварка - > 5A / Количество сенсоров - 4 / Область обзора, мм - 100 х 49 / Производитель - MegaTec / Размер окна светофильтра, мм - 133х114
MegaTec КОМАНДОР 423R (red flash)
TOP

MegaTec КОМАНДОР 423R (red flash)

1401.00 грн.


..


TIG сварка - > 5A / Количество сенсоров - 4 / Область обзора, мм - 100 х 49 / Производитель - MegaTec / Размер окна светофильтра, мм - 133х114
SeVen краги (спілок)
TOP

SeVen краги (спілок)

84.00 грн.


21417, SeVen краги (спілок) , 69244, 90.00грн, Крага на підкладці довга (зелена) SeVen, Китай, Захис..


Розмір рукавички - XL/10 / Матеріал - спилок телячий / Вага, кг - 0.268 /
Краги кожані S2GO TIGAN (білі)
TOP

Краги кожані S2GO TIGAN (білі)

155.00 грн.


Наші руки - один з наших найважливіших інструментів, тому захист рук має особливе значення. Рук..


Розмір рукавички - 9, 10, 11 / Область применения - Зварювальні роботи / Тип изделия - Рукавички шкіряні з крагами / Цвет ткани - Білий /
EDON ED-9000PRO
EDON ED-9000PRO-foto2
EDON ED-9000PRO-foto3
TOP

EDON ED-9000PRO

687.00 грн.


..


Матеріал корпусу - поліпропилен / Защита от излучения - DIN 15 / Питание маски - комбіноване / Пределы регулировки затемнения DIN - 9-13 / Размер светофильтра, мм - 110х90
EDON ED-9000
EDON ED-9000-foto2
EDON ED-9000-foto3
TOP

EDON ED-9000

515.00 грн.


..


Вид - Маска хамеліон / Колір - чорний / Производитель - Edon / Матеріал корпусу - поліпропилен / Вкл./викл. світлофільтру - автоматичне
EDON ED-7000
EDON ED-7000-foto2
EDON ED-7000-foto3
TOP

EDON ED-7000

458.00 грн.


..

Перчатки кожані S2GO PICK-UP LIGHT р.-09 (білі)
TOP

Перчатки кожані S2GO PICK-UP LIGHT р.-09 (білі)

70.00 грн.


Наші руки - один з наших найважливіших інструментів, тому захист рук має особливе значення. Рук..


Розмір рукавички - 8-11 / Область применения - Зварювальні роботи / Тип изделия - Рукавички шкіряні / Цвет ткани - Білий /

Схожі новини

16.06.2020

Як обрати зварювальний напівавтомат?

Сварка полуавтоматом — высококачественный способ обработки сталей и цветных металлов, признанный про..

Детальніше...

28.07.2020

Вибір зварювального апрату для дому

Сварочные аппараты для домаСварочный аппарат — самое востребованное устройство в классическом наборе..

Детальніше...

19.07.2021

Вибір зварювального пальника для напівавтомата

Выбор правильной горелки для полуавтомата под любую задачуСовременная сварка не представляется, чем-..

Детальніше...


Підписка на новини:

Натискаючи на кнопку «Підписатися», я даю Згоду на обробку персональних даних.

0
false
false
Вилучити
Змінити